Kendi beyninin labirentlerinde kaybolmuş biri…

MS 2150

Thea Alexander

//Anatomik intihar, insanın kendine, başkalarına yabancılaşmasından kaynaklanır ve başa çıkmakta kendini tamamen yetersiz hissettiği ezici bir yaşamdan kurtulma girişimidir. Bu benim bilinçli mikro intihar dediğim şeydir. Sonuç da mikro benliği asla tatmin etmez, çünkü kişi astral bedeninde uyandığında, hala kendisinin sorumlu olmadığına inanan bir zihne, başarısızlıkla karşılaştığında mikro benliğin deneyimlediği bağışlamaz bir kendinden-nefretle dolu bir zihne sahip olduğunu görür.

//Eğer bir ruhun, kendi varoluş halinin sorumluluğundan kaçamayacağını öğrenmesi için bir ya da bin kez intihar etmesi gerekiyorsa, o zaman intihar o ruh için gerekli ve mükemmeldir.

//Ayrılık hissi niçin endişeye neden olur? Çünkü bizden ayrı, yabancı ya da farklı olarak algıladığımız herhangi bir şey ve ya kimse bizim için potansiyel bir tehdit, bir endişe kaynağıdır. Bir şeyle ya da kimseyle ne kadar bir’lik ve ya birlik hissedebiliyorsak, o ölçüde endişeden kurtulabilir, kendimizi rahat, kabullenici ve sevecen hissedebiliriz.

//Bir insan kalben düşündüğü gibidir.

//Sınırlı, mikro perspektife sahip insanlar insanı fiziksel bir varlık olarak görür, onun ötesini gerçekten kavrayamazlar.

Yorumun ne olacak?