Kendi beyninin labirentlerinde kaybolmuş biri…
TheCosmic » Karman-Çorman » Uyamaktı, tek istediğim…

Uykumu verdim, üzerinde yürümekten sıkıldığım yollara.Rüyalarımla takas ettim, gerçek sandıklarımı.Kimdim ki ben? Çoğu zaman uykusuz, uyuşuk ve depresif.

Mutlu muydum ki yada çok mu fevri idim tercihlerimi yaparken? Biraz uykuydu sadece istediğim ve çoğu zaman istediğim…

Körelmiş ruhumu tarif edecek tek kelime var şuan beynimin labirentlerinde; uyumsuz…Ben böyleyim.Denedim en azından normalleşebilmeyi.Rüya görmek istiyorum; soba boruları geçen evimin duvarlarını değil.Seni görmek istiyorum; arşta dans ettiğini sanan cambazları değil.

Tırnaklarıma çizdim; alışmanın tarifini.Sevgimi sakladım, nasır tutmuş parmak uçlarıma.Müziğimde hissetmek istedim sesini.

Yürüyorum; durmadan yürüyorum; hava soğuk ve bugün ortalıkta hiç uçan fil yavrusu yok.Kötüyüm; kimseden dolayı değil; kendimden olduğu kadar.Geçişen sözlerin arasında kayboldu benliğim; söylemek istediklerimde sıkışıp kaldı; tüm sevgim.Sarf ettiğim cümlelerde saklıydı ki, hissettiklerim; yada yaşamak istediklerim.Kötüyüm artık; gelmek bilmeyen günlerin sabahlarında yada sahte bir figüranım gecenin 3’ünde hayatının kısacık bir sahnesinde rol alan.Olmak istediğimdin; tüm anlattıklarımın ilk satırında yada sonrasında.Beceremedim olabilmeyi; yine her taraf vıcık vıcık ve ben yine bekliyorum, çoğu zaman ve her zaman olduğu gibi.

///Not: Evet ben şapşalım./

2 yorum yazıldı

  1. KupKuru Kafa dedi ki:

    “OlabilmeK” Kısa metrajlı bir film gibidir olduğun anda biter. Ortada uçan filleri çıplaK gözle görmeK için oyunculuKta figüranlıKtan başrole geçmeK gereKeceK…

  2. TheCosmic dedi ki:

    olduğum anda bitmeyecek bir filmin başrolünde yer almak… Belki de tüm sorunum budur. Tüm çabam uçan filler için :)

Yorumun ne olacak?