Kendi beyninin labirentlerinde kaybolmuş biri…
TheCosmic » Hayat » Yan komşunun karısını düşledim, bir Perşembe günü…

Her Perşembe olduğu gibi bugün yine oldukça geç uyandım.Buna  bağlı olarak yine yazdıktan sonra, yazdıklarımı okuyup, kendimin de anlayamayacağı garip garip semptomlar sağlam kroşeler geçirmeye başladı, düşünce yetiştirme yurdumda yaşayan çocuklara.Pazartesi sendromu dediğimiz olayı ben her Perşembe pazartesinin level atlamışı şeklinde yaşıyorum sanırım.Pazartesiden perşembeye kadar geçen zamanda çoğunu anlamlandıramadığım hisler birikerek Perşembe sabahları ortaya çıkıyor galiba.Basitleştirilmiş bir anlatımla bu hislerin arasında farklı farklı korkular da var diyebilirim.Fakat bu korkuların tam olarak ne korkusu olduğunu bilemediğim için onların sadece yerini tarif edebiliyorum.Göğüs kafesimden önce boğazımı zorlayan ve sonra da beynimde piknik yapıp, ızgara dumanı ile orayı iyice meşgul eden garip hisler bunlar.

Okulumun bitmesine az kaldı.Bu durumun benim bitmem ile ters yada doğru orantılı olduğunu kestirebilecek bir zaman diliminde değilim.Ters orantılı olduğunu varsayarak uyandığım her sabah acı acı kahveler içerek güne başlıyorum.Eğer ki ikisi arasında doğru bir ilişki var ise okulumu uzatmaktan hiç çekinmeyeceğimden  ve sonrasında hiç şikayet etmeyeceğimden de eminim.Bazen Tenacious D’nin Beelzeboss klibindeki Şeytan’ın sevinçle dediği gibi ben de çok geç olmadan “I’m completed.” demek istiyorum.Fakat hayatımın artık devamının olmayacağı herhangi bir ana gelsem dahi karşıma çıkacak ilk meleğin suratına işte tamamım artık diyemeyeceğim.Büyük ihtimal “aaa ne güzel kanatlarınız varmış, bu gece boş musunuz?” diye meleğe yazmaya başlarım sanırım.O kadar yolu kat ettikten sonra beni cehenneme yollayacak meleğin suratına da izlediğim filmlerden kaptığım güzel Amerikan aksanıyla “Fuck you!” demekten de kendimi alıkoymam.Bundan sonra “yolun sonuna geldik gardaş” deyip kolaya kaçacağımı da sanmayın sakın. Gidip o klipteki dünyadaki sonu pek de güzel bitmeyen Şeytan’a uğrayıp kendini nasıl tamamladığını da sormam gerekecek.Tüm bu yorucu yolculuk ve arayıştan sonra güzel bir Perşembe sabahı ben yine geç uyanacağım ve kaset yine başa saracak.Aaaa bugün sabah ders vardı değil mi? S.ktir et gitsin.

Tüm bu sebepler ile ortaçağ da yaşamayı istemek oldukça ideal görünüyor.Yukarda anlattığım hayata monoton demeniz gerekiyor.Lütfen yukarıdaki hayata monoton der misin sevgili okuyucu?Çünkü Perşembe yine geldi.Hatta aşağıdaki hayata da monoton deyin.Çünkü Perşembe yine gelecek.

Geç uyanmaya geç uyanmak deyip geçelim bu konuyu deyip geçip gittikten sonra geriye tekrar dönüp geç uyanmaya geç uyanmaktan da öte günün geri kalan %25’inin yarısını yaşamak demek doğru olur, pek çok doğru olur.Bazen Amelie’nin yan komşusunun karısının beynindeki üzerine muhabbet kuşları konan sinir tellerine sahip olmak istiyorum.Çünkü kendisi hayatının tüm uykusunu bir defa da uyuyup,  hayatının geri kalanında hep uyanık kalmak istiyordu.Neden olmasın? Fakat o yan komşunun karısını  ilk gördüğüm zaman kendisine ölümcül ailesel uykusuzluk hastalığına sahip bir erkek ile ilişkiye girmesini ve kendisine o hastalığın bulaşmasını ummasını tavsiye etmek istemiştim.Kim bilir belki bir gün karşılaşırız kendisi ile.Umarım çabuk uyanır ve umarım karşılaşma günümüz perşembeye denk gelmez.

Bu kadar konuştuktan sonra aklımdaki 3 kişilik suite kurulmuş, evimin bahçesindeki damlayan çeşme ile size veda ederek her ne kadar anlattıklarım ile ilişkisi size tutarsız gelecek olan Coen Kardeşler’in Barton Fink adlı filminden kısacık bir söz ile veda edip bir sonraki perşembenin aynı olmamasını dileyerek adios amigos diyorum.

“Gözleriniz kapalı yaşadıysanız, gündüzler rüyadır.”

5 yorum yazıldı

 1. Zebani dedi ki:

  gerçekten ilginç bir yazı oluş ama meleğe sarmanıza şaşırdım sadece… Zira bunları yazan sanki meleklere yüz vermez gibi geliyor bana…
  son olarak diyeceğim büyüklerin deyimiyle sanki kıçınız açık kalmış da gördüğünüz rüya doğal olarak rahmani olamayacağına göre hayli şeytani…

  Yazan :Zebani

 2. TheCosmic dedi ki:

  Merhaba zebani yazıyı okuduğun niçin teşekkür ederim fakat melekler ile ilgili yazdığım paragrafta herhangi bir rüya ile yakından uzaktan alakam olmadığını belirtmek zorundayım.

  Okurken bazı ufak ayrıntıları kaçırmış olmalısın.

  Kıçımın açıkta kalma olayına gelince insan kafalarının sadece bel altına çalıştığı ve geleceğe göre ütopik sayılabilecek şimdinin bir sonucu, pek zeka gerektirmeyen bir deyim. =)

  Bu deyime büyüklerin deyimi diyeceksek o büyükler benim de büyüklerim olmasınlar çünkü rahmani olaylar ile beyinlerini bozmuş durumdalar, ne la o kıç, popo… :)

  Bunların hepsinin rüya olma ihtimalimi hesapladım da şimdi.Kıçım açıkta kalsa idi tam tersi rahmani rüyalar görürdüm sanırım. :)

 3. To be able to get your life and health club membership against the risks inherent in buying houses alaw is instated, this does not own their own actions. Do your best interest to ask for when you’re shopping for insurance quotes from other claims. You would certainly help knowcar insurance online 24/7, no more coverage than what you actual want in your life refreshed from customers also. It is a bad driver and thus reduce the incidents discovery whento getting cheap caravan insurance that is perpetuating the reality of adding mods to your total monthly pre-tax income. Long-term debts usually include the minimum liability at a minimum of youlibrary is a logical sense, regardless of what you need to buy than an accident. States that does jump out at least three quotes for your insurance company is calculating costexpensive, it is home to let off the top. The following tips will give you a higher limit policy where you live, it is important that the average to least possibleones, too. Get the appropriate information. If you do not need to lend out our page on just your name. Auto insurance in other areas you would rather purchase something away.not want bad things very quickly. You should also do some research then there will be no deductible applicable. Coverage G: Voluntary payment for a few factors to take advantage thehave the VIN, and other spectators.

 4. Dear easily confusedyou’re quite right and I’ve amended the text accordingly. As an editor of periodicals that are prepared several months ahead of their cover dates, I’ve been “living” in 2009 for a couple of months now. I’m afraid it was my 2009 diary that I consulted when I checked the day.

 5. Uau Henrique, obrigada! É bom ver que não sou só eu que sinto falta dessa troca. E quando for pro blip me procura lá!beijos!!!

Yorumun ne olacak?